Zemunski Kej / Zemun Quay / Zemun İskelesi

Zemunski Kej (Zemun Rıhtımı), Sırbistan’ın Belgrad belediyesine bağlı Zemun’da bir sahil gezinti yeridir. Tuna Nehri’nin sağ kıyısında yer alır ve şehir silüetinin ve nehrin muhteşem manzaralarını sunar. Rıhtım, restoranlar, kafeler ve barlarla kaplı olduğundan, hem yerli halk hem de turistler için manzara eşliğinde yemek veya içkinin tadını çıkarmak için popüler bir mekandır.

Zemunski Kej aynı zamanda gün batımını izlemek ve tadını çıkarmak için de popüler bir mekandır. Sıcak yaz akşamlarında rıhtım, arkadaşları ve aileleriyle birlikte içki içen veya yemek yiyen insanlarla dolar.

Belgrad’da bir yemeğin veya bir içeceğin tadını çıkarmak için güzel ve dinlendirici bir yer arıyorsanız Zemunski Kej sizin için mükemmel bir yerdir.

Nehir kenarında yürüyüş, bisiklete binme, gezi ve parti yapmayı planlıyorsanız en iyi seçeneklerden biri Zemunski Kej’dir. Burası, şehre gelen ziyaretçilerin ziyaret etmekten hoşlandığı Belgrad’da keyifli bir tatil için mükemmel bir yerdir. Rıhtım, Gardoš tepesinin eteğinde başlıyor ve aşağı doğru Tuna Nehri’nin sağ kıyısı boyunca yaklaşık 2,5 kilometre uzunluğunda uzanıyor. Yürüyüş tutkunları Tuna Nehri’nin harika manzarasının keyfini çıkarırken, ana yol boyunca çimenlik alanlar var ve geçişte ağaçlar dikiliyor, bu da burayı günün ve yılın her saatinde çekici kılıyor. Rıhtım boyunca yürürken dondurma ve şekerleme satıcılarına rastlayabileceğiniz gibi, yaz sonu ve sonbahar aylarında mısır ve kestane deneyebilir, tüm yol boyunca buraya yerleştirilen banklarda yürüyüşe veya araba sürmeye ara verebilirsiniz. . İskele boyunca yürümenin yanı sıra bisiklete ve patene binebilir, eğer getirmediyseniz kiralayabilirsiniz. Yaz aylarında rıhtımın bir ucundan diğer ucuna kısa sürede ulaşılabilen turist arabası burada çalışıyor ve bu da burayı hem çocuklar hem de yetişkinler için çok güzel bir cazibe merkezi haline getiriyor. Çim alanlarda spor ve dinlenme için çeşitli alanlar mevcut olup, ayrıca kapalı alanda futbol sahası da bulunmaktadır. Çocuklar için iskele yakınındaki bölgede bir eğlence parkı ve çocuk oyun alanı “Tvrđava” bulunmaktadır. Bu yerleri çocuklarla gezmek istiyorsanız giriş ücreti olduğunu bilmelisiniz ancak en küçüğünüz ziyaret etmekten mutluluk duyacaktır.

Zemun rıhtımının yanındaki bu bölgede yer alan Tuna Nehri, yelken, kürek ve motorlu teknecilik dallarında çok sayıda spor ödülü kazanmış çok sayıda denizcilik kulübüyle Sırbistan’ın en büyük denizcilik merkezlerinden birini temsil ediyor. Tekneye, tekneye, sürat teknesine veya scooter’a binebileceğiniz doğru yer ve marinadan nehirlerden çok sayıda Belgrad turu ve Tuna ve Sava nehirlerinde geziler düzenlenmektedir. Ayrıca tekne kiralayıp şehrin bu bölümünü sudan gözlemleyebilirsiniz, bu da size ayrı bir keyif verecektir. Bunun dışında en büyük nehrimiz çeşitli balık türleriyle dolu olduğundan Tuna Nehri’nde balık tutmaya da gidebilirsiniz. Seyahatiniz için burayı seçerseniz kesinlikle ilgi alanlarınızı tatmin edebileceksiniz.

Zemun’da sahilde veya deniz kenarındaki rıhtım boyunca yer alan, yoldan geçenleri yürüyüşe mola vermeye teşvik eden kafe, restoran ve barların da bulunduğunu belirtmekte fayda var. Bu restoranlardan bazıları, Saran, Stara Carinarnica, Reka ve Danubius gibi yaygın olarak bilinmektedir, böylece gerçekten çok sayıda yerde dinlenmeye ve zevklerin tadını çıkarmaya devam edebilir ve böylece bir güne daha neşelenebilirsiniz.

bursa nilüfer diş polikliniği ankara kızılay dershane ankara ambar ankara protez saç gebze ambar ankara ceza avukatı ankara gülüş tasarımı maurers